Цікаві факти про «католицьке» Різдво.
21/12/2021 17:37
Низка свят все ближче. І сьогодні ми розповімо кілька фактів про «католицьке» Різдво.
- Чому «католицьке» Різдво відзначають раніше? 1582 року Європа перейшла на григоріанський календар. Католицька церква користується з того часу ним, а російська православна – юліанським. За григоріанським календарем живе весь світ і новий рік по ньому відзначають 1 січня – а Різдво 25 грудня. Юліанським календарем користується менша частина православних церков- всього 4 з 13 (російська, грузинська, сербська та єрусалимська). Розрив у датах між календарями складає 13 днів. Саме з цієї причини весь світ святкує Різдво 25 грудня, а ці 4 церкви на 13 днів пізніше.
- Перші подарунки на Різдво стали робити ще давні римляни. Вони обмінювалися коробочками з невеликими, але приємними сюрпризами всередині. Цього дня віруючі говорили друзям та близьким добрі слова, які цінувалися набагато більше за матеріальний подарунок.
- Традиційною прикрасою католицького Різдва вважається вінок із хвойних гілок. Історія його виникнення дуже мила. Католик на ім’я Йоган Хінріх Віхерн зробив вінок із дерев’яного колеса і прикрасив гілками з хвойних дерев. На вінку було 24 червоні свічки та 4 білі. Для того, щоб його прийомні діти знали, коли настане світле свято. Щодня вони запалювали по 1 червоній свічці, а щонеділі – запалювали білу. У наші дні такі вінки з ялинкових гілок прикрашають фруктами, горіхами, стрічками, дзвіночками.
- Адвент календар, який так подобається дітям усього світу – один із символів Різдва у католиків. Він сповіщує, скільки часу залишилося до радісного свята і складається з 24 днів. Листівка з віконцями, коробка з осередками, мішечки з цифрами, згортки на стрічці – варіантів безліч. Ця традиція дуже подобається малюкам, адже зараз адвент календар роблять не лише з датою, а й із солодким сюрпризом, який втішає очікування.
Команда готелю «Театральний» від щирого серця вітає Вас з наступаючими святами! З нетерпінням чекаємо на нас у гостях.