Історія одного фото

02/03/2021 11:28

Історія Готель Театральний Запоріжжя

На розі вулиці Троїцької та проспекту Соборного в 1930-х роках у Запоріжжі було таке затишне місце: багато зелені, клумби, охайні доріжки з лавками. Сквер прикрашали античні скульптури. Поблизу знаходився готель, попередник готелю «Театральний», історія якого тягнеться ще з 1912 року.

Історія Готель Театральний Запоріжжя

Готель у стилі модерн за проєктом відомого харківського архітектора В. Естровича з’явився у місті на початку минулого століття.  Власником готелю був олександрівський нотаріус Олексій Аполлонович Ланшин. Готель постраждав під час війни. Нова будівля з’явилась поруч вже в 1950-х роках. Історія Готель Театральний Запоріжжя

Історія просто наповнює кожен куточок цієї вулиці. На іншому боці вулиці також бачимо знаменитий будинок Я. Лещинського – перший  триповерховий прибутковий будинок Олександрівська, зведений у 1901 році. На першому поверсі були магазини, попередник кінотеатру – біограф Пулавського, перукарня батька відомого джазмена Олександра Цфасфана. На другому і третьому поверхах – квартири, які здавались під житло.

Джерело: Туристичний Інформаційний Центр

Читайте також: